ÖZLEM PASTANELERİ

Bu sektördeki ilk adımlarımız 1969 yılına dayanmaktadır. 1969 yılında bir pastanede tezgahtar olarak işe başlayan kurucumuz Özkan TAŞDELEN, büyük bir özveriyle yaptığı ürünleri 1975 yılında kendi pastanesini açarak Muğla halkının hizmetine sunmuştur. Muğla'nın meşhur Kurşunlu Camii yanında çınar altında 45 m2 bir dükkanda , azimli ve istikrarlı çalışmasıyla, 1983 yılında bugünkü "Özlem Merkez" olarak bilinen 200 m2 'lik dükkanı satın almayı başarmıştır. Muğla halkının Özlem Pastanesi ürünlerine aşikar olmasıyla işletmemizin büyümesi ve şubeleşmesi kaçınılmaz olmuştur.

1984 yılında bankacılık sektöründe çalışmakta olan damadı Memduh ŞAHBAZ'ın işletmenin başına geçmesiyle Özlem Pastaneleri'nde yeni bir dönem başlamıştır. Her zaman bir adım önde olma felsefesini benimseyen Özlem Pastaneleri sonraki yıllarda yine bir yenilikçi olan Emin TAŞDELEN'i kadrosuna almıştır.

Muğla'nın büyümesi, rakiplerinin çoğalması Özlem Pastaneleri'nin seçkinliğini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Şimdilerde 4 şube ve 2 üretim tesisi ile Muğla'da hizmet sunan Özlem Pastaneleri, bünyesinde yaklaşık 55 kişi istihdam etmektedir. Sektöre önemli katkılarda bulunan işletmemiz çok sayıda usta yetiştirmiş ve birçoğunu emekli etmiştir.

Özkan TAŞDELEN

Şu anda Özlem Pastaneleri bünyesinde çırak olarak başlayıp emeklilik günlerini bekleyen ustalarımız bulunmaktadır. Genel prensibi eğitim olan Özlem Pastaneleri, mesleki eğitime büyük önem vermektedir. Gerek mesleki eğitim merkezleri gerekse Tarım ve Sağlık Bakanlıkları ile birçok ortak çalışma yürütmüştür. “ Önce ürün kalitesi ve hijyeni “ diyen Özlem Pastaneleri, ürün kalitesini yükseltmiş ve bunu belgelendirmek için 2007 yılında uluslararası kalite standartları olan ISO 9001 ve ISO 22000 belgelerini almaya karar vermiştir.

Yaklaşık 6 ay süren hazırlık ve denetimler sonucu ISO 9001 KYS ve ISO 22000 CGS belgeleri 2008 yılı haziran ayında alınmıştır. Belgelerle beraber bünyesinde değişiklik yapan işletmemiz daha önceden var olan “üretim müdürlüğü” departmanının yanında “kalite müdürlüğü” departmanı da açmıştır. Sürekli denetim ve eğitim programı oluşturarak personellerinde ulusal çapta hizmet anlayışının gelişmesine yardımcı olmuştur.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Özlem Pastaneleri olarak; ürün çeşitliliğimizi her geçen gün arttırmaktayız. Yaş pasta, kuru pasta, her tür şerbetli ve sütlü tatlılar, dondurma, çikolata ve benzeri pastane ürünlerinin yanı sıra; ekmek çeşitlerimiz, kahvaltı tabağımız, özel davet ve organizasyonlar için hazırladığımız butik ürünlerimiz ile değerli müşterilerimizle buluşmaktayız.

Özellikle belirtmek isteriz ki; Muğla'ya özgü yerel lezzetlerin en önemlilerinden olan ve yıllar öncesinde evlerde yapılan “ MUĞLA SARAYLISI “ ( eski adıyla “ SARI LİRALI “ ) isimli şerbetli tatlı, Özlem Pastaneleri tarafından ticari anlamda ilk defa üretilerek tüketiciyle buluşturulmuştur. Özlem Pastaneleri adına tasarım tescili olan bu ürünün ( TESCİL NO : 2007 00459 ) şöhreti il sınırlarını aşmıştır. Tarafımızca ülkenin her yerine gönderilmekte ve halkımızca çok beğenilmektedir.

HEDEFLERİMİZ

- Üretim merkezimizi ve salonlarımızı uluslararası standartlara uygun hale getirmek,

- Ürünlerimizle birlikte ismimizi tüm Türkiye'ye duyurmak,

- Ürün kalite ve standartlarımızı bozmadan şube sayımızı arttırmak,

- Müşterilerimizi dünya lezzetleri ile tanıştırmak,

- Üretim tesisimizin kapasitesini arttırmak,

- İstihdam ettiğimiz personel sayımızı arttırarak ülke ekonomisine katkı sağlamak,

- Devamlı eğitim prensibimizle personelimizi dünya standartlarına taşımak.